Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı
Destek Hizmetleri
Dairesi Başkanlığı

TSE COVID-19 GÜVENLİ HİZMET BELGESİ

11 Aralik 2020
TSE COVID-19 GÜVENLİ HİZMET BELGESİ

Bakanlığımızda COVID-19 salgını ile başlayan pandemi döneminde alınan tedbirlere yönelik uygulanan faaliyetler, Türk Standardları Enstitüsü TSE tarafından hazırlanan ve 22 Haziran 2020 tarihinde yayımlanan “Hizmet Sektörü İçin COVID-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu (Rev.1)” esas alınarak yürütülmeye devam edilmektedir.

TSE tarafından yayımlanan kılavuz doğrultusunda Bakanlığımızda yürütülen çalışmaların belgelendirilmesi amacıyla TSE’ne başvurulmuş, daha sonra TSE yetkililerince Bakanlığımız ana hizmet binasında denetim yapılmıştır.

Yapılan denetim sonucunda Bakanlığımızda alınan tedbirler ve uygunanan faaliyetler açısından gerekli tüm kriterlerin sağlandığının belirlenmesi sonucunda Bakanlığımız 11.12.2020 tarihinde “TSE COVID-19 Güvenli Hizmet Belgesi”ni almaya hak kazanmıştır.

TSE COVID-19 Güvenli Hizmet Belgesinin alınması ile birlikte COVID-19 salgının yayılımının önlenmesi, Bakanlık personelinin, ziyaretçilerimizin ve paydaşlarımızın sağlığının korunması, güvenli bir hizmet ortamı sağlanması amacıyla alınan tedbirler ve bu kapsamda yapılan çalışmalar belgelendirilmiş olup, Bakanlığımız “Güvenli Hizmet” sağlayan kamu kurumları arasında yer almıştır.

Konu ile ilgili Bakanlığımızda TS 13811 Hijyen ve Sanitasyon Yönetim Sistemi belgelendirme sürecinin tamamlanması ve Bakanlığımız yemekhanesi için “TSE COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi” alınması için başlatılan çalışmalarla devam etmektedir.

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır